مقاله

انواع اکستنشن مژه و کاشت مژه

انواع اکستنشن مژه و کاشت مژه عبارتند از :

 1. اکستنشن مژه والیوم
  اگر مژه‌های پرپشت و زیبایی ندارید بهترین راه حل برای شما استفاده از مژه های والیوم است. از انواع کاشت مژه والیوم به عنوان کاشت مژه روسی نیز یاد می شود که با استفاده از آن می توانید لذت داشتن مژه های پرپشت تر و بیشتری را، نسبت به روش کلاسیک تجربه کنید. در این سبک مژه ها بسیار نازک و به قدری سبک هستند که می‌توان چندین مژه از این نوع را روی یک مژه طبیعی قرار داد. در کاشت مژه والیوم اگر اکستنشن بر روی یک مژه طبیعی قرار بگیرد آنرا 2D و اگر سه اکستنشن بر روی یک مژه طبیعی قرار بگیرد آن را 3D می گویند. این مژه ها بسته به سلیقه فرد می تواند تا 5D نیز ادامه یابد.

نکته/ این نوع کاشت مژه برای افرادی که به طور طبیعی از مژه های کمتری برخوردار هستند و یا دچار ریزش مژه شده‌اند بسیار مناسب بوده و باعث می شود که ظاهری جذاب داشته باشند. انجام این اکستنشن معمولاً بین ۲ تا ۳ ساعت طول می کشد.

انواع کاشت مژه

 1. اکستنشن مژه نچرال
  استفاده از این نوع مژه باعث می‌شود که شما در جمع دوستان خود منحصر به فرد و در عین حال طبیعی به نظر برسید. در این نوع اکستنشن، از مژه های کلاسیک استفاده می شود؛ زیرا مژه های هیبریدی بیش از حد ضخیم بوده و باعث می شوند که چشمان شما از حالت طبیعی خارج شود. در کاشت مژه طبیعی با تکیه بر این که مژه ها از حالت طبیعی خود خارج نشوند، بیشتر آنها در قسمت وسط پلک قرار می گیرند. پس اگر به دنبال ظاهری طبیعی هستید اکستنشن مژه نچرال برای چشم شما بسیار مناسب است.
 2. اکستنشن مژه کلاسیک
  این روش از انواع کاشت مژه برای افرادی که به دنبال اکستنشن مژه با ظاهری طبیعی هستند بسیار مناسب است، زیرا علاوه بر اینکه باعث افزایش طول مژه های شما می شود، باعث پرپشتی و ضخامت بیشتر مژه های طبیعی نیز می شود. اما با این حال ظاهری بسیار طبیعی دارد. تارهای مورد استفاده در مژه های کلاسیک از مواد مختلفی مانند موی ابریشم و یا الیاف مصنوعی ساخته می شود.

انواع کاشت مژه کلاسیک با نسبت 1.1 اعمال می شود. به عبارت دیگر برای هر مژه روی پلک شما تنها یک اکستنشن قرار میگیرد و همین امر باعث می شود که ظاهر مژه‌های شما بسیار طبیعی به نظر برسند. نگهداری از این اکستنشن به چرخه رشد طبیعی موهای شما بستگی دارد و به طور متوسط ۴ تا ۶ هفته بر روی پلک شما باقی می ماند و هر 2 یا 3 هفته یک بار احتیاج به ترمیم دارد.

انواع کاشت مژه

 1. اکستنشن مژه چشم گربه‌ای
  تفاوت این نوع اکستنشن با انواع کاشت مژه عروسکی این است که مژه های بلند را در گوشه بیرونی چشم قرار می‌دهند و همین امر باعث می‌شود که چشمان شما ظاهری شبیه به چشم گربه داشته باشد. این نوع کاشت مژه برای افرادی که دارای چشمان گرد و نزدیک به هم هستند بسیار مناسب است. توصیه می‌کنیم افرادی که دارای چشم های بادومی هستند از این سبک برای پرپشت کردن مژه های خود استفاده نکنند.

5.اکستنشن مژه عروسکی
اکستنشن مژه عروسکی یکی از پرطرفدارترین نوع کاشت مژه است. در این روش از مژه های والیوم و یا هیبریدی استفاده می شود؛ به این ترتیب که مژه های بلندتر به جای اینکه در گوشه پلک قرار گیرند، در وسط پلک قرار داده می شوند. این نوع کاشت مژه برای افرادی که پلک های افتاده دارند بسیار مناسب بوده و باعث می شود که چشمان آنها درشت تر به نظر برسد.

 1. اکستنشن مژه ابریشم
  بسیاری از برندهای مژه های ابریشمی ادعا دارند که مژه هایی از جنس ابریشم صددرصد به مشتری ارائه می‌دهند، اما واقعیت چیز دیگری است و مژه های ابریشمی تنها الیافی شبیه به ابریشم دارند و در واقع مصنوعی محسوب می‌شوند. چراکه اگر مژه های ابریشمی از جنس ابریشم خالص ساخته شده باشند قادر به شکل گیری مژه را نخواهند داشت.

بنابراین در هنگام خرید مژه های ابریشمی تحقیق کنید که برندی که از آن خرید می کنید از چه نوع الیافی در ساخت این مژه‌ها استفاده کرده است. تنها تفاوتی که مژه های ابریشمی با دیگر مژه‌های مصنوعی دارند این است که مژه های ابریشمی دارای براقیت بیشتری نسبت به دیگر مژه‌ها هستند و به همین دلیل از نظر ظاهری کاملاً با یکدیگر متقاوت هستند. برای انواع کاشت مژه ابریشم از چسب های مخصوصی استفاده می شود که اگر خود فرد اقدام به جدا کردن آنها از پلک کند، باعث کنده شدن مژه های طبیعی خودش خواهد شد.

مراقبت های بعد از انجام کاشت مژه

 • پس از انجام انواع کاشت مژه باید تمام تلاش خود را انجام دهید که تا ۲۴ ساعت اول، آب به آنها برخوردی نداشته باشد. این امر شامل دوش گرفتن و شنا نیز می شود. دلیل آن هم این است که در ۲۴ ساعت اول چسبی که برای کاشت مژه های مصنوعی به مژه های طبیعی شما استفاده شده است هنوز در حال خشک شدن است و آب باعث می شود که شل شده و یا از بین برود.
 • در ۴۸ ساعت اول از قرار گرفتن در مکان هایی که رطوبت بالایی دارند خودداری کنید. برای مثال از قرارگیری در اتاق های بخار، سنا و جکوزی خودداری کنید، چرا که رطوبت زیاد برای مژه‌های شما ضرر داشته و باعث می شود که چسب آن دیرتر خشک شود.
 • یکی از مهم ترین نکاتی که در مراقبت از انواع کاشت مژه بایستی انجام دهید این است که به صورت روزانه آنها را با براش شانه کنید. مژه‌های مصنوعی ممکن است در اثر خوابیدن به پهلو و یا روی شکم، به یکدیگر گره بخورند. بنابراین بهتر است که به صورت روزانه مژه های خود را شانه بزنید تا از گره خوردن آنها بهم جلوگیری کنید. برای این کار می‌توانید براش یکی از ریمل های قدیمی خود را که از آن استفاده ای ندارید به خوبی تمیز کرده و برای شانه زدن مژه های مصنوعی خود استفاده کنید.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *